Історія гурту
Ігор Балан
Ірина Філатова
Репортаж з дня народження Ірини Філатової - 2006

Історія гурту "Aqua Vita"

- 1993 р. Ігор Балан створює гурт "Aqua Vita". З книги "Латинські вирази в українській мові" вибрали назву "Aqua Vita", що означає "Жива вода". Ігор хотів, щоб назва групи була незвичайною.

- До гурту входить, окрім Ігоря, Наталя Лучнікова.

- Перший виступ гурту - 19 вересня 1993 року - на святкуванні Дня міста Кіровограду.

- Продюсером новоствореного гурту був Анатолій Крупський. Він супроводжував гурт "Aqua Vita" до підписання контракту із Мистецькою агенцією "Територія А";

- 1994 р. На кіровоградській студії "Елема" гурт “Аква Віта” записує свій дебютний альбом під назвою "Несказані слова". На музику, автором якої виступив Ігор Балан, були покладені вірші відомих світових поетів Гарсіа Лорки, Івана Франка, Олександра Олеся, Андрія Малишка, Поля Верлена, Ліни Костенко, Василя Симоненка та інших.

- З піснями першого альбому гурт бере участь у відбірковому етапі фестивалю "Червона Рута '95" й потрапляє до фіналу.

- У цей час Наталя Лучнікова залишає гурт. За два тижні до фіналу діджей кіровоградського радіо Андрій Мішура знайомить соліста “Аква Віти” із Іриною Філатовою.

- На прослуховуванні Іра майстерно виконала пісню Сем Браун "Stop", чим, безумовно, вразила Ігоря. На "Червону Руту" вони поїхали разом.

- На фестивалі 27 травня 1995 року "Aqua Vita"отримала спеціальну відзнаку за відповідність стилю та оригінальний вокал (Ірина Філатова). У 1995 р. в Україні ще ніхто не виконував таку музику, як "Аква Віта".

- Після "Червоної Рути" дует бере активну участь у різноманітних конкурсах і фестивалях. "Aqua Vita" стає дипломантом фестивалю "Мелодія", лауреатом "М-обсерваторії", хіт-параду "12-2" та ін.

- 1996 р. "Аква Віта" записала другий альбом "Технотронутий" – перша спільна студійна робота Іри та Ігоря.

- Дебютним кліпом гурту стало відео, відзняте на пісню "Женьмінь Жібао" (альбом “Технотронутий”).

- Від грудня 1996 року "Aqua Vita" співпрацює з Мистецькою агенцією "Територія А".

- У січні 1997 р. була записана перша пісня до нового альбому "А тепер усе інакше", який став не тільки початком стрімкого злету популярності гурту, а й новим словом у сучасній українській музиці.

- З червня 1997 р. "Аква Віта" працює "в живу”. Склад групи: Ігор Балан - вокал, клавішні; Ірина Філатова - вокал; Олег Макаревич - гітара; Руслан Фондера та Максим Жариков - балетна група.

- У жовтні 1997 р. "Aqua Vita" стала обличчям і голосом відомої торгової марки мінеральна вода "Миргородська".

- "Аква Віта" випустила найвідоміший за всю історію гурту альбом “А тепер усе інакше”, реліз якого склав мільйон копій (не беручи до уваги піратських). У це й же час на екранах з'являється відеокліп на найпопулярнішу на той час (і мабуть за всю історія гурту) пісню-візитівку “А тепер усе інакше” .

-  Невдовзі за цим кліпом з'являються нові: "Хмари розтануть", "Поплач" і "Поле азарту".

-  З 9 березня 1999 року гурт “Аква Віта” розриває контракт з МА “Територія А” і намагається робити перші абсолютно самостійні кроки.

-  Цього ж року у світ виходить четвертий альбом “Аква Віти”, який має назву “Тільки ти”. З першої пісні можна зрозуміти, що гурт став дорослішим, серйознішим, з'явилася трохи інша музика...

- Одними з останніх відео-робіт гурту є кліпи "Тільки ти", "Новая игра" (Меньше народа – больше кислорода) та незабутній – "Облака"...

-  У 2000 р. "Aqua Vita" перестає існувати як гурт у складі Ігоря Балана та Ірини Філатової.

- З цього часу Іра та Ігор займаються сольними проектами.

-  У 2002 році Ірина Філатова створює власний гурт “Phila”, записує нові пісні.

- Цього ж року Ігор Балан випускає свій сольний дебютний альбом "Вьюга".

© Всі права захищені! Використання будь-яких матеріалів, що є на сайті лише із дозволу власника.

e-mail: igorbalan@yandex.ru

Головна || Iсторiя || Музика || Фото || Спiвпраця || Преса || Контакти