Історія гурту
Ігор Балан
Ірина Філатова
Репортаж з дня народження Ірини Філатової - 2006

Ігор Балан


" Усім тим, хто чогось хоче,
у кого є мрія: не зупиняйтеся ні
перед якими перешкодами,
і ви досягнете бажаного.
Так було зі мною, і так буде
із вами."

Ігор Балан

Народився 19 лютого 1972 року у м. Мала Виска Кіровоградської області.

З дитинства мріяв створити гурт, який би став відомим. Першими спробами творчості були композиції, придумані ще у першому класі музичної школи. А вже на третьому курсі Кіровоградського музичного училища Ігор створив свій рок-гурт "Галактичні новини". До складу групи входили також його однокурсники. Після вдалого виступу на рок-фестивалі юнаки взяли участь у зйомках популярної телепередачі "Рок-полігон". Чекаючи свого ефіру на телебаченні, хлопці вирішили змінити свою назву і в ефірі виступили вже як "Гурт імені Вакули". Група виконувала композиції у стилі рок і, як більшість рок-гуртів, розпалися із економічних причин.

Згодом у піснях Ігоря хард- і арт- рок поступилися місцем техно-поп-напрямку.

Спокій не влаштовува юнака. І у квітні 1993 року на регіональному відбірковому турі фестивалю "Червона Рута" гурт Ігоря виніс на суд жюрі три техно-поп-композиції.

В серпні тогож року І.Балан вперше працював на професійній студії звукозапису "Елема". Саме тоді й виник задум створення нового проекту – "Аква Віта". З липня 1994 р. у дуеті з Ігорем працює Наталя Лучнікова.

З композиціями першого альбому під назвою "Несказані слова" гурт бере участь у фестивалі "Червона Рута '95" і виходить до його фіналу. Але Н.Лучнікова із певних причин полишає гурт, і місце солістки займає інша дівчина – талановита вокалістка Ірина Філатова.

Далі були інші фестивалі, запис альбому "Технотронутий", переїзд до Києва і співпраця із Мистецькою агенцією "Територія А". Це все історія гурту "Aqua Vita", який став найпопулярнішим танцювальним проектом середини й кінця дев'яностих. Це були ті "зоряні кроки", до яких тягнувся Ігор. Перші сходинки хіт-парадів, тисячі, мільйони прихильників, незліченні купи листів і жодної хвилини, секунди спокою... Поряд з цим – недоспані ночі, невтомна праця, записи, зйомки, інтерв'ю, концерти... Робота, робота, робота... Тяжким був шлях “Аква Віти” до зірок, дуже тернистим...

Мрія Ігоря здійснилася! Його знала і любила вся Україна! Його талант композитора, аранжувальника, виконавця був визнаний тисячами прихильників. Недоспаними були ночі закоханих у Ігоря тисяч дівчат...

Людина, яка живе своєю мрією, яка докладає максимум зусиль для її здійснення, яка вірить у неї прагне перетворити казку на реальність, завжди свого досягає! Саме це довів талановитий юнак із Кіровоградщини, отримавши у свої 25 років шалену популярність, визнання і славу.

Далі пішли великі зміни. Сказати, що гурт "Aqua Vita" зник, ми не можемо, адже Ігор не залишив музику. Просто в гурті вже не було жіночої половинки, не було Aqua-Іри. Її життєвий шлях пішов у інший бік, сповнений нових сонячних надій, мрій і сподівань...

Та Ігор не збирався полишати свою мрію дитинства, любов своєї душі - музику. Роки праці навчили хлопця ніколи не здаватися! Він вже не був початківцем у музиці - за плечима був досвід, набутий роками.

У 2002 році Ігор випустив диск "Вьюга". Матеріал цього альбому значно відрізняється від попередніх робіт гурту "Аква Віта". Час примушує дорослішати не лише хлопця, але і його музику. Саме цим альбомом, як стверджує сам Ігор, він був найбільше задоволений.

Ігор Балан, як виконавець, відійшов на другий план, попереду постав Ігор Балан - композитор. Вже декілька років відомі виконавці співають пісні, музику до яких написав Ігор.

Вже немає постійних гастролей, натовпів прихильниць під вікнами, бурхливого ритму життя. Залишилася лише музика у серці, а поруч - найдорожчі люди. Він щаслива людина. За свій ще недовгий вік Ігор пережив те, до чого не кожен зможе і "доторкнутися". У нього попереду ще багато часу і він знає, чого хоче від життя.

Сьогодні Ігор Балан активно співпрацює з іншими виконавцями, створюючи все нову і нову музику. А також готує до виходу свій новий альбом.

© Всі права захищені! Використання будь-яких матеріалів, що є на сайті лише із дозволу власника.

e-mail: igorbalan@yandex.ru

Головна || Iсторiя || Музика || Фото || Спiвпраця || Преса || Контакти