Історія гурту
Ігор Балан
Ірина Філатова
Репортаж з дня народження Ірини Філатової - 2006

24 години свята
або
Казки збуваються!

3 листопада для багатьох з нас став не лише символічним днем, а й справжнім святом, адже святкувала свій День Народження Іра Філатова «аква»-половинка одного з найпопулярніших українських гуртів кінця 90-их років. І хоча група, як така, довгий час не існує, зустріч засвідчила одне: як би не було - для нас, справжніх прихильників, нічого не змінилося… Навіть по сплину шести років.

З ініціативи найвідданіших прихильників, які не забули творчість Ірини та Ігоря, ми усі зібралися у п’ятницю ввечері у невеликому ресторанчику «Євро-Хата», що знаходився в торговому центрі «Патерсон», щоб зробити те, про що мріяли ще з дитинства – привітати дорогу нам людину!

Особисто для мене ця зустріч була просто чимось неймовірним: чесно скажу – таких відчуттів не було ще від жодного концерту чи від інших подій, що додають людям масу адреналіну! Враження після неї не проходять навіть після того, як пройшов тиждень.

...А починалося все так...

За декілька днів усі ми («аква»-діти, перепрошую - «аква»-молоді люди:) зібралися, щоб поговорити й вирішити, що ж будемо робити з нагоди такої визначної дати! Маса ідей виходило від найсвітліших голів: кожен старався вигадати найоригіналніше, ніби йде на День народження найдорожчої людини в світі, немов на свій власний.

Головними питаннями були: перше - знайти місце, та друге - вибрати колосально класний та водночас символічний подарунок!. Зусиллями «аква»-команди, шляхом ретельних пошуків були вибрані і прекрасне місце і чудовий подарунок. І нехай супермегапаті з представниками ЗМІ та іншими віп-персонами не вийшло, впевнений: усі без винятку залишилися задоволеними!!!

Отож, 3 листопада 2006 року. На годиннику - 07:42. З самого ранку, як тільки розплющили очі (а скажу вам по великому секрету, заплющили очі о 5.45 ранку!!!) найоперативніші прихильниці вирішили зробити сюрприз іменинниці (не був би я сплючкою, приєднався б до них). Зрання вони прикрасили вхідні двері Іринки величезним плакатом-листівкою – поздоровленням з безліччю повітряних кульок! Ефект був просто неймовірний... принаймні так розповіла сама іменинниця!

Наступний крок – купити торта (саме у фірмовому кіоску фабрики ім..К.Маркса – найсмачніший та найсвіжіший) – неодмінно «пташине молоко» - як любить іменинниця!:) та свічки для символічного «З днем народженням, Іро!». Цей крок успішно пройшли!

Вечір, 18:20, станція метро «Оболонь» - усі, як один, (ну майже!:) без запізнень прийшли, щоб привітати винуватицю торжества та засвідчити свою прихильність, повагу і любов. Освоївшись на місці, ми почали усе приводити до ладу - для створення максимально затишної і святкової атмосфери. Спершу – накрили стіл та почали готувати святковий торт.

Акуратно написали слово «ІРА» та вивели свічками його на торті – свічок стільки ж, скільки виповнювалося іменинниці! Запалили свічки та з хвилюванням чекаємо на Іменинницю...

Рівно 19:00 на годиннику. Як і годиться, Ірина (ймовірно, через підготовку до свята, нашої зустрічі) запізнюється. Всі присутні хвилюються хвилюються – цієї зустрічі деякі чекали майже 10 років!!!

Та не дивлячись на це, атмосфера не втрачає святкового забарвлення. Навпаки – всі роззнайомилися, почали активно спілкуватися, жартувати.

Врешті prime time настав - Ірина впевненою ходою заходить до кав’ярні – святкова і неймовірно красива! Ми даруємо букет її улюблених червоних троянд – їх кількість дорівнює також святковій даті! Кожен прагне встигнути сказати іменинниці найтепліші слова, привітати, побажати чогось ексклюзивного. Всі розміщуються на кріслах за святковим столом і - починається свято! Наша іменинниця виявилась настільки альтруїстичною особою, що навіть у День свого народження надала слово своїм гостям, не оминувши своєю увагою жодного - кожен з нас розповідав, як склалося у нього життя, чого досягнув за ці 6 років. Перший тост, як і всі наступні, - звісно ж за іменинницю! За нашу прекрасну, надзвичайно гарну, мудру і безумовно – талановиту Ірусю!!!

Між прихильниками і іменинницею налагоджується приємна розмов. Якщо чесно, ніколи не міг би подумати, що поруч мене коли-небудь буде сидіти Сама Іра Філатова!!! Повірте – тоді ми були однією великою сім’єю, всі рідні, як брати та сестри, таке буває рідко. Таке можливо тільки тоді, коли людей об’єднує щось велике, глобальне, світле – любов до дорогої людини – до нашої незрівнянної та завжди найкращої Іри, «аква»-Іри!

Під час розмови маємо змогу переконатися - прихильники «Аква Віти» є людьми надзвичайно цікавими та неординарними: хтось журналіст, хтось програміст, спеціаліст з захисту інформації, хтось викладач іноземної мови, а хтось юрист. Усіх нас сьогодні об’єднали спільні спогади з дитинства, навіть через шість років ми нічого не забули. Адже святе – любов, щира любов – завжди живе у серцях!

Згадали «Територію А» (ну куди ж без неї!), незабутні часи, коли всі ми після школи вмикали канал «ICTV» та з нетерпінням чекали на появу улюбленої «Аква Віти», виходу «Музичного Тижня», листування з однодумцями. Для себе я відмітив: спогади - то велика сила, яка дозволяє озирнутися та поринути в минуле, подивитися, якими ж ми були рік тому, два, п’ять. Шкода лише одного – ми так і не заспівали разом, як я мріяв! Але впевнений, що все ще попереду!

Ну ось ми залишаємо затишне місце кав’ярні. Але не для того, щоб попрощатися. Свято тільки продовжується! Шкода, що кілька наших друзів мусили залишити нас – справи. Та основний «аква»-колектив залишився, щоб у одному з осінніх тихих двориків столичної Оболоні заспівати нашій чудовій іменинниці «Happy Birthday to You!», запалити на торті свічки і щоб за гарною традицією Іринка загадала своє найзаповітніше бажання у колі найвірніших друзів (а тому це бажання неодмінно здійсниться!!!) і задмухала свічки. Що може бути прекраснішим, ніж посмакувати тортом серед качель та вечірнього вітру, коли порід – твої друзі! Наша іменинниця захоплююче розповідає про свою роботу – різноманітні пригоди, які траплялися під час польотів до Сімферополя, Каїра, Тегерана, Омана, ін. Нам було надзвичайно цікаво доторкнутися до сьогодення нашої «аква»-Іри. Адже ми знаємо її як прекрасну співачку, голос «Аква Віти». Насправді виявилося, що вона – надзвичайно обдарована особистість, не тільки у музиці, а всебічно!!! Дуже приємно було чути привітання Іринці від Віктора Павліка, Анатолія Крупського (першого продюсера «Аква Віти»), Ігоря та Люди Баланів (прекрасно, коли люди, яких об’єднує щось більше, ніж робота, знаходять час сказати теплі слова!). Та напевно найочікуванішим було привітання Іринці від її мами. Ми теж мали гарну нагоду ще раз подякувати Валентині Леонідівні за таку чудову доньку!

Урочиста мить запалення свічок наблизилась – у нашому колі іменинниця загадує бажання і під бурхливі оплески в одну мить задмухує усі свічки! Ї хоча вокальні наші дані лишають бажати кращого і ми не маємо такого бездоганного музичного слуху і голосу, як Іра, як і обіцяли, співаємо «Happy Birthday, dear Ira!» І здається, що іншого щастя на світі немає!!! Розрізавши святкового торта під продовження хвилі побажань і тостів запиваємо його чаєм «Lipton». Погодьтеся, таке дійство набагато оригінальніше та винахідливіше за традиційні застілля! Ну а після – говорили абсолютно на різні теми – були і спогади, і враження, і подяки, і просто спілкування. На жаль, наші лави дещо зменшилися, проте тостів за нашу Іменинницю не зменшилося! Найцікавішим є те, що ні осінній вітер, ані вечір, що так швидко набіг, не змогли завадити святкуванню, навпаки – ми створили невимушену та оригінальну обстановку. Згадується мимоволі дитинство, ігри, хованки та трохи хуліганства (ну куди ж без нього). І те щире, не награне, що є в серці кожного з нас...

Ну ось, на жаль, усьому хорошому настає завершення. Мимоволі згадується слова з пісні Шаїнського: «Ах, зачем же этот день кончается – длился бы он лучше целый год!!!». Ми залишаємо дворик, де сьогодні осіннього вечора світило яскраве сонце любові і поваги, де звучали найтепліші слова побажань і найоригінальніші тости. Дружньо тиснемо руки та прощаємося… з надією на скоре побачення знову, яке неодмінно відбудеться! Ну ось – ми розходимося у різні сторони… А потім будуть спогади, про те, як святкували День народження нашої найкращої у світі Іринки і пили чай «Lipton» з тортом у затишному дворику. Але це буде потім…

До речі, а я таки взяв автограф у іменинниці! Слова, написані нею, мабуть, ніколи не зникнуть із пам’яті! Для повного щастя необхідно ще взяти автограф у людини, яка народилася 19 лютого (ну Ви, напевне, здогадалися, про кого йде мова).

Чудовий осінній вечір довів, що варто цінувати своїх близьких та друзів, варто жити для них і варто вірити у краще. Минуло стільки часу, а ми внутрішньо не змінилися, бо виросли на щирих піснях, овіяних незвичайним голосом Іри і музикою Ігоря, бо віримо у казку, яка від серця - ім’я якій «Аква Віта»!

Від імені всіх присутніх ще раз хочу привітати нашу іменинницю Іринку з Днем народження! Нехай свято триватиме не один день! І головне – не забувай нас!

Сподіваємося зустрітися у такому ж, а то й більшому складі, рівно через рік – погарнівшими,  впевненішими та такими ж оптимістично налаштованими! Тоді ми точно зробимо щось «этакое»!!!

Хочу подякувати:
Яценко Ірі, Шуману Олексію, Івановій Марині,
Назаренко Аллі, Сербінович Олені, Когуті Сергію,
Слободяну Феліксу, Коваленко Дані та Філатовій Ірині!

3.11.2006
МИ – НАЙКРАЩІ!!!

Фелікс Слободян

© Всі права захищені! Використання будь-яких матеріалів, що є на сайті лише із дозволу власника.

e-mail: igorbalan@yandex.ru

Головна || Iсторiя || Музика || Фото || Спiвпраця || Преса || Контакти