Назад

"Жива вода" в океані музики


«...Полила Василиса Прекрасна порубаного на шматочки Івана мертвою водою — і стало його тіло знову суцільним, без жодної рани, але було воно холодним і неживим. Тоді облила Василиса Івана живою водою заворушилися вії його, і з'явилася на вустах його жива посмішка»

(з народної казки)

Україна. 1997 рік. Незважаючи на погоду та економічну скруту, жителі країни купаються в океані. Не в Тихому, не в Атлантичному, і навіть не в Індійському... Вони купаються в океані музики. В цьому океані теж є свої акули, є ті, що почувають себе в шоу-бізнесі, як риба у воді, а є й такі, що лежать на самісінькому дні океану й потихеньку чекають смерті. Але не про мешканців океану піде мова. Все-таки головне в океані — це вода. 3 досвіду пращурів ми знаємо, що вода буває мертвою (читай «брудною»), та живою (читай "чистою").
Не дуже хочеться в молоді роки псувати своє здоров'я і пити брудну воду. Тож поп'ємо водички живої (aqua vita).
Як же в океані музики без «Аква Віти»? Допоможе мені розповісти вам про групу її половинка Ігор БАЛАН.

БАЛАН ІГОР

¦ день народження: 19 лютого 1972 р.

¦ місце народження: Кіровоградська обл., м.Мала Віска

¦ знак Зодіаку: напівВодолій, напівРиби

¦ предмет: фізкультура

¦ улюблені письменники: Робер Желязни, Стівен Кінг

¦ улюблений музикант: Стінг

¦ улюблена група: Е-туре

¦ співачка, котру вважає найсексуальнішою: Мілен Фармер

¦ найсмачніше блюдо: червоний борщ із сметаною

¦ найулюбленіший напій: мінеральна вода «Миргородська»

¦ хоббі: комп'ютерні ігри, футбол, музика

¦ найважливіша подія у житті: вихід кліпу «А тепер усе інакше»

¦ кінцева мета: 1) щоб «Аква Віта» увійшла в історію 2) досягнути божевільної популярності 3) вчасно залишити сцену і стати продюсером

ЧАСТИНА І.

Не«Аква Віта» або «Галактические новости»

Половинка «Аква Віти» — Ігор Балан — людина зовсім не випадкова в музиці, бо закінчив Кіровоградське музичне училище. З дитинства мріяв створити групу, яка б стала відомою. Перша спроба була у 1992 році. Разом з однокурсниками Ігор створив групу «Галактические новости», але це ще не були «зоряні кроки» Ігоря Балана. Група грала у стилі рок і, як більшість рок- гуртів, розпалася з економічних причин. Щоправда, хлопці встигли відзняти кліп, який прокручувався на місцевому телебаченні.

Наступний альбом «Аква Віти» буде в стилі хард-денс. Він вийде набагато жорсткішим, але ні в якому разі не буде гіршим за попередній.
І.Балан

Ось і всі успіхи групи «Галактические новости». До речі, якщо когось зацікавить антологія творчості «Аква Віти», то зазначу, що єдиний кліп «Галактических новостей» ще й досі зберігається у Ігоря Балана.

ЧАСТИНА II .

І нфузорія туфелька (зародження гурту «Аква Віта»)

Спокій не влаштовує Ігоря і у 1994 році він створює групу «Аква Віта».

Як людина, Ігор -спокійний, врівноважений, завжди обмірковує свої вчинки. Він — дуже простий і його простота часто грає не на його користь. Ігор говорить все, як воно є і інколи не замислюється, що деякі речі можуть обернутися проти нього.

І.Філатова

"Хотілося мати незвичну назву,тому й - "Аква Віта", - ось і всі пояснення Ігоря щодо назви. Разом з Баланом у гурті працює Наталя Лучнікова. Вони записують альбом "Несказані слова" на кіровоградській студії «Елема», який потім виходить на С D . Альбом дуже цікавий і не зовсім-то й нагадує сьогоднішню «Аква Віту». Хоч група і вважається техно-денсовою, але такі пісні, як «Спомин любові», «Чи ти знала?», «Несказані слова», «Я понесу тебе в душі на дні» виконані, на мою думку, в стилі «ліричний поп». А твори «Я продам лілею болю» та «Сірий день» місцями нагадують мелодійний рок. Напевно, стилістика альбому пов'язана з його лірикою, адже музику Ігор Балан написав на вірші таких класиків, як Гарсіа Лорка, Іван Франко, Олександр Олесь, Андрій Малишко, Поль Верлен, Лілія Костенко, Василь Симоненко тощо.

Як музикант, Ігор — парадокс ходячий. В основному він творить вночі. Бувають ночі, коли у нього народжується по 2-3 хіти. «На замовлення» у Ігоря робота не йде, але коли його "несе"- композиції народжуються, як гриби після дощу.

І.Філатова

З матеріалом альбому «Несказані слова» група бере участь у фестивалі «Червона Рута '95» і виходить до його фінальної частини. Але тут, за особистих проблем (що часто трапляється серед жінок) Наталя Лучнікова залишає «Аква Віту».
За три тижні до фіналу «Червоної Рути» до Балана приходить дівчина Іра Філатова і каже, що гарно співає...

ФІЛАТОВА ІРА

¦ день народження: З листопада

¦ знак Зодіаку: Скорпіон

¦ характер: вулкан; спокійна лише тоді, коли прокидається (І.Балан)

¦ улюблений напій: «Миргородська» мінеральна (зранку)

На фінал до Криму «Аква Віта» поїхала у складі: Балан — Філатова

У 1995 р. була «Червона Рута» у Севастополі. Ігор переміг у відбірковому турі і йому була потрібна ще одна вокалістка. Один мій знайомий, місцевий рок-музикант, привів мене до Ігоря, той прослухав мене і взяв до «Аква Віти». А потім на генеральній репетиції перша вокалістка відмовилася працювати в «Аква Віті» і пішла в колектив «Елема». Ось так і створився наш дует.

І.Філатова

Дует отримав на «Червоній Руті» спеціальну відзнаку за відповідність стилю та оригінальний вокал (велика подяка Ірочці Філатовій). Слід сказати, що в 1994 році в Україні ще ніхто не виконував таку музику, як «Аква Віта". Вони були першими.

Поки я не проспіваю той чи інший рядок, як я того хочу — не піду далі, навіть, якщо це буде нормально проспівано.
І.Філатова

Після «Червоної Рути» пішли різноманітні фестивалі, і "Аква Віта" стає дипломантом «Мелодії», лауреатом "М- обсерваторії ", учасникам хіт-параду "12-2".
У 1996 році группа випускає альбом "Технотронутий ", який Ігор Балан назвав напівлюбительським. Річ у тім, що за деяких обставин "Технотронутий" був записаний лише за три тижні. Тому Ігор і вважає його непродуманим. Траплялося навіть таке, що вранці складали пісню, а ввечері вже записували її на студії. Ось така думка щодо альбому Ігоря Балана. А слухачам він сподобався. Порівнюючи з «Несказаними словами», «Технотронутий» — більш темповий, більш веселий. До нього ввійшли пісні не тільки на вірші вже зазначених класиків, а ще й на твори поета-сучасника Миколи Бровченка. А текст до пісні «Плекай кохання» написала половинка «АкваВіти» Іринка Філатова.

Навіть, якщо я запишу пару сольних пісень, а цього мені ніхто не забороняє, ні продюсер, ні Ігор,—нічого поганого з «Аква Вітою» не станеться. Я не збираюся залишати групу.

Ї.Філатова

На пісню «Женьмінь Жібао» було відзнято кліп, який з успіхом прокручувався в хіт-параді «Території А».

ЧАСТИНА III .

«Територія А... Віти» або «Зоряні кроки»

Починаючи з грудня 1996 року, «Аква Віта» співпрацює з Мистецькою агенцією «Територія А». А «зоряні кроки» групи, за словами Ігоря Балана, почалися з січня 1997 року, коли «Аква Віта» записала пісню на слова Олександра Бригінця «А тепер усе інакше». «Немовляті» було лише тиждень, а вже на концерті в Тернополі зал радісно підспівував: «А тепер усе інакше, інакше...» «Секрет успіху цієї пісні в тому, шо вона писалася так, як повинна писатися кожна пісня», — каже Ігор Балан. Він дуже задоволений цією роботою. Ігор вважає її першою глибоко продуманою композицією. Слова пісні виявилися віщими. На "Території А" у "Аква Віти » дійсно все інакше. Група займається лише творчістю, а умови для цього «Територія А» створила непогані. Якщо Ігор чи Іра і займаються інколи адміністративними справами, то це, мабуть, щоб якось розвіятись.

У мене не таке велике господарство, щоб це заважало моїй роботі. Про особисте життя — я взагалі мовчу... Цього просто нема. І як би мені не хотілося — поки що в цьому фортуна мені не посміхається. Я і готую, і за одягом доглядаю, і прибираю, але заміж поки що виходити не хочу. Спочатку треба досягти чогось у житті, а потім вже думати про сім'ю про дітей. Це все у мене буде — без цього будь-яка жінка не відчуває себе жінкою. .

І.Філатова

Починаючи з червня, «Аква Віта» працює як жива група. Тепер склад групи такий: Ігор Балан — вокал, клавішні, Ірини Філитова— вокал, Олег Макаревич - гітара, Руслан Фондера та Максим Жариков - балетна група, У фонограмах звучать лише бас та барабани.

У мене існує поняття «робоча доба»: прокинулася, поснідала - це ти вже працюєш, дзвінок —ти повинна бути там-то, виїжджаєш, працюєш, поки не зроблю, що називається. Потім приходиш — поспиш або партію якусь вокальну вигадаєш — це вже як-коли. У нас немас відпусток. Відпочинок може бути дня три. Все робота та робота. А буває - цілий тиждень сидиш дома одна, дощ іде і сумно...

І.Філатова

А з 1 жовтня «Аква Віта» знайшла свою торгову марку. Тепер цей гурт представляє не якусь абстрактну воду, а чисту та смачну (клянусь головами Іри та Ігоря) «Миргородську». Ось таке водне тріо ми маємо насьогодні: Ігор Балан — Іра Філатова — «Миргородська» мінеральна вода. Якщо хтось вважає, що вони є найкращими, будь-ласка, доводьте це на концертах!

ЕПІЛОГ (тост)

Подивіться на Ігоря та Іру! Як бачите, не боги горщики ліплять. Тож піднімемо по склянці живої «Миргородської» води за здоров'я «Аква Віти». Будьмо!

Сергій Ковальчук

 

© Всі права захищені! Використання будь-яких матеріалів, що є на сайті лише із дозволу власника.

e-mail: igorbalan@yandex.ru

Головна || Історія || Музика || Фото || Співпраця || Преса || Контакти