Назад

Ірина Філатова: "Любов знову з'явилась у моєму серці"


Вона завжди співає про кохання, про різне кохання. Таке враження, що Ірина Філатова пережила у своєму житті все, про що співає. Найперше, що спадає на думку — кліп "Поплач" — сльози, розмазана туш з вій. Мало хто знає, що то були справжні сльози, Іра не грала. Вона взагалі не любить грати, вона непередбачувана та експресивна і в житті, і на сцені.

Коли поп-група складається з хлопця і дівчини, як правило, ходить багато чуток про їхні стосунки, не виняток і "Аква Віта".

— Про наші стосунки з Ігорем говорили багато, хоча мене це особисто дивує. Про що можна стільки пліткувати? На початку нашого знайомства з Ігорем був проявлений обережний інтерес одним до одного. Деякий час ми проводили разом та ніколи між нами не було серйозних стосунків. А коли зрозуміли, що будемо працювати разом і досить довго, було прийняте одностайне рішення - у нас будуть суто дружні стосунки. Ти ж розумієш, переслідувалися б, насамперед, особисті інтереси, і ми б давно уже посварились. У нас і так будь-яка пісня - це скандал. Якщо пісня записана без скандалів - значить вона записана погано. Для нового альбому ми записали декілька пісень без сварок і скандалів, а потім сіли і думаємо: "А може щось не так?" Я взагалі-то дуже вимоглива людина до себе і до інших. Якщо у відповідальний момент у когось щось не виходить ,я зриваюсь,можу підійти,взяти за шкірку і сказати: "Ти що, чувак, побійся Бога, навіщо тобі зайві побої?" Я жартую, звичайно (сміється).

Якщо я правильно зрозуміла, Ігор Балан не буй твоїм першим коханням. Розкажеш про свою першу love - story ?

— Вперше я закохалась у хлопця набагато старшого від мене і, в принципі, моє перше кохання було щасливим. Ми з мамою переїхали жити з Улан-Уде до Кіровограду, мені було тоді п'ятнадцять, я захоплювалась бойовими мистецтвами і займалася кунгфу. Одного разу наш тренер запропонував поїхати відпочивати на річку. Під час відпочинку я відразу помітила одного хлопця, дуже красивого. Його звали Ігор. Я в нього закохалась по вуха. Всі дні я тільки те й робила, що спостерігала за ним. Що він робить, з ким спілкується? Звичайно, він вважав мене ще маленькою, але мені тоді здавалось, що я вже цілком доросла. Наше знайомство відбулось досить оригінально. Хлопці "дуріли", ганяли по лісу за Ігорем, вони мали рації і перемовлялись, але зловити Ігоря було не так просто. Я ж була в таборі і так, як я була одна дівчина в таборі, то готувала для всіх обід. Раптом прибігає захеканий Ігор і каже: "Я сховаюсь в намет, а ти скажи, будь- ласка, хлопцям, що я побіг в іншому напрямку". Я була такою щасливою, що він до мене вперше заговорив, і що я можу для нього щось зробити! Хлопці прибігли і я всіх професійно обдурила. Потім Ігор вибіг з намету і поцілував мене в щічку. Цей поцілунок запам'ятався мені на все життя.
Коли ми вже роз'їжджались, він дав свою адресу і запросив в гості. Десь півроку я не наважувалась навіть підійти до його будинку. Але я кохала його до безтями і нарешті зважилась. Не буду розповідати, як він здивувався побачивши мене. Потім ми гуляли, ходили на дискотеки, у ресторани. Ігор носив мене на руках і всім казав: "Подивіться,яка в мене дівчина!".

Тобі, мабуть, завжди таланило у коханні?

— Як тобі сказати... На хороших хлопців мені справді щастило, але любов, як відомо,дама капризна. Вона постійно з тобою грається, а коли бачить, що ти вже зовсім знесилена, дозволяє до себе доторкнутись і знову намагається щезнути. Була у мене одна трагічна історія, минулого року під старий Новий рік. Я вийшла ввечері прогулятись. Коли стемніє ніхто мене не впізнає, можна спокійно гуляти вулицями. Мені було досить самотньо тоді, я розуміла - в Балана своє життя. Я підійшла до кіоску купити води і побачила Олега. Він взагалі-то працював маклером, а в кіоску підробляв. Слово за слово, ми познайомились. Розговорились, Олег запросив до себе в гості. Я погодилась, всеодно не було з ким Старий Новий рік відсвяткувати. Я потрапила у веселу компанію, а під ранок ми зрозуміли, що сподобались один одному. Після цього у нас зав'язалось дуже романтичне кохання. В моєму серці довго не було цього почуття. Згодом я поїхала у Тернопіль на гастролі. Пригадую, Олег біг за поїздом і кричав, щоб ми швидше повертались. Я й подумати, не могла,що бачу його востаннє. Коли я повернулась, зателефонувала мама Олега і попросила прийти забрати свої речі. Мені важко згадувати і знову переживати ті події (мовчить). Олег трагічно загинув. У мене була жахлива істерика, шок! Вперше я побачила на очах Балана сльози. Тоді був пік популярності "Аква Віти", постійні концерти, переїзди. Через це я запізнилась на похорон. Вибігаю на дорогу, падаю на коліна під першу машину. Шофер кричить матом, а я прошу: "Я заплачу вам будь-які гроші, тільки, будь-ласка, відвезіть мене скоріше!" Спочатку ми приїхали не на те кладовище. Я бігла вузькими проходами між могилами, а все завалене снігом, нічого не видно. Та я таки встигла під кінець похорону, коли всі прощались. А найжахливішим було те, що він був загримований тим же гримом, що і я у кліпі "А тепер усе інакше" (деякий час мовчить). На роботі в мене, зрозуміло, виникли проблеми. Розумієш, багато роботи, безперервні концерти, а мене немає і ніхто не знав куди я ділась. Після похорону мама Олега попросила познайомити її з моїм хлопцем, якщо він буде у мене в майбутньому. Та я досі цього не зробила. Мені чомусь дуже страшно туди йти...
Але кохання знову з'явилось у моєму серці і сподіваюсь, що цього разу воно його не відпустить.
Так, у мене є тепер хлопець. Ми зустрічаємось уже рік, у нас слава Богу все добре. Миколай знає про всі мої пригоди, але ніколи не докоряє мені. Я йому за це дуже вдячна. Навіть не знаю, що б робила без нього. Миколай теж займається музикою, класичним вокалом.

У тебе часто трапляються любовні пригоди під час гастролей?

— Раніше бувало, тепер майже ні. Колись я культурно відшила Підкауру під час гастролей "Червоної Рути- 95 ". Він не образився, сказав: "Молодець дівчино,так тримати!"

А тепер ти стала чемною? Миколай ревнує?

— Ой, ревнує! Інколи приколюється, приходить додому, обдивиться мене, потім загляне у шафу і каже: "Виходь звідти!"(сміється).

А як він ставиться до твоїх фанів?

— По-перше. Ніколи не залишає мене одну. Бували неприємні випадки з фанами, які нас з Ігорем ледь не роздерли. А ревнувати до фанів? Це ж смішно!

У тебе досить сильний голос, але ти чомусь співаєш тільки підспівки або приспіви. Ти, мов би, в тіні Ігоря, з чим пов'язана ця жіноча дискримінація?

— Ми знаходимось в тіні один одного або в променях один одного. Не знаю навіть, як правильно сказати. Вокальна напруга лежить на мені і це сто відсотків. Ніхто цього і не заперечу. А співаю я мало не тому, що мені в облом чи тому, що мені не дають співати. Прости так складається, що всі пісні написані від чоловічого імені. Зараз я працюю над текстами пісень для нового альбому. Так що, можливо, з'являться мої сольні роботи і я не буду себе відчувати нереалізованою співачкою. Але, знаєш, останнім часом на слово "любов" у мене з'явилась алергія, а слова "сльози", "троянди" взагалі викликають зворотній рефлекс.

На сцені ти дуже експресивна і темпераментна. Ці якості допомагають тобі в житті і в коханні чи заважають?

— Без сумніву, допомогають. Взагалі, в моєму житті відбувається багато речей, які важко пояснити. Вже рік, як я літаю. Закриваю очі і через декілька хвилин, як мені здається, я лечу. Можливая начиталась Кастанеди, але це траплялось і до того. Я літаю по квартирі, вилітаю з четвертого поверху, літаю по нічному Києву. Відчуття у мене тоді якесь відьмівське. Все абсолютно реальне - легенький вітерець, доторк до чогось. Бачу свої руки, тіло. Відчуваю дощ, якщо літаю в дощ, відчуваю калюжі, опускаюсь на асфальт, брожу по калюжах босою. Так само повертаюсь додому, влітаю у вікно, дуже плавно лягаю у ліжко і знов закриваю очі.

Майже як у фантастичному трилері. Як ти сама собі пояснюєш ці явища? Ти кому-небудь про це розповідала?

— Так, Олександру Михайловичу Бригинцю. Він жив деякий час в Індії і добре розуміється на цих речах. Олександр Михайлович каже, що в мене потужна енергетика, і я віддаю надзвичайно багато енергії в зал. В світі шоу-бізнесу це фішка і 80 відсотків успіху. Людина може вийти на сцену, заспівати одну фразу і зал буде "на вухах".
Одного разу я ходила в Кіровограді до екстрасенса. Він теж розказав, що я маю сильну енергетику і здібності провидця. Як експеремент провів один сеанс. Я тоді закрила очі і побачила свого друга, який обідав у себе на кухні. Пізніше я йому подзвонила і розповіла про те, що бачила. Він був в шоці, бо справді я описала все до найменших дрібниць.

Скажи, ти свідомо створюєш на сцені імідж жінки-вапм?

— Я просто не можу бути іншою, взагалі-то мої батьки чекали Сергійка, і моє дитинство і тінейджерство пройшло в товаристві хлопців. Я не бачу себе на сцені дамою і все тут! Хоча хлопці всі трошки боягузливі, жінки набагато сміливіші. Чоловіки цього ніколи не визнають і будуть казати: "Ой,ой,як вона вихваляється!" Насправді, коли ідеться про звичайнісінький укол, цей герой, який перед тим грозився своїми біцепсами, тепер весь зблід і трясеться. І всі його біцепси перетворились у надувний матрац. А дівчина все стерпить. Раніше я часто влазила в бійки. Мені діставалось і тим, хто мене ображав.

Як би ти охарактеризували свій образ?

Це щось войовниче, але сумне, можливо кішка. Але не ніжна і пухнаста, а з конкретними кігтями. Нехай невеличкими, але їх видно!

Я так підозрюю стосунки у тебе з жінками, напевно, не найкращі?

— Точно. Стосунки з жінками, а, особливо, з співачками недржелюбні. Я мала неприємність зустрічатись з багатьма в гримерних на різних концертах, але є і винятки - Марина Одольська, Каріна Плай. З чоловіками якось простіше знаходити спільну мову і вирішувати
справи.

В тебе є особливий, жіночий секрет, який допомагає утримувати біля себе чоловіків?

— По-перше, ніколи не нав'язуйтесь самі, а також не тримайте його насильно. Чоловіки ж другі діти, скажеш їм: "Агу!", - і все добре, а скажеш: "Нізя!", - і все пропало. Дівчата часто роблять помилку, коли після статевої близості починають бігати за хлопцем. Якщо він любить — сам прийде, а ні — краще подивіться в інший бік.

У тебе була подібна ситуація?

— Знаєш, це особисте.

Ти не хочеш говорити тому, що тобі було погано?

— Ні, все було добре, хоча не так, як я собі це уявляла. Мені трапився ніжний чоловік. З цього приводу можу лише побажати усім хлопцям і дівчатам здоров'я і порадити використовувати запобіжні засоби, наприклад, презервативи і ніколи не займатись сексом у воді,в якій навіть купатись стає дедалі небезпечно. Тож,кохайте один одного не тільки почуттями, а й розумом!

 

© Всі права захищені! Використання будь-яких матеріалів, що є на сайті лише із дозволу власника.

e-mail: igorbalan@yandex.ru

Головна || Історія || Музика || Фото || Співпраця || Преса || Контакти