Назад

Хочеш більше довідатися про свого кумира - прочитай його улюблену книгу


Як на мене, до вислову "скажи, хто твій друг — і я скажу, хто ти" можна сміливо додати: "Скажи, яка твоя улюблена книга ...". Адже до улюбленої книги, як і до друга, людина звертається неодноразово. Вона знаходить в її рядках розуміння, відчуває близькість з героями твору. Цікаво, а що читають наші співаки? Можливо, дізнавшись про їхні улюблені книги, ми на крок наблизимося до розуміння цих неординарних людей.

Найменш претензійною щодо улюбленої книги виявилась ОЛЯ ЮНАКОВА. Без довгих роздумів вона відповіла :"Біблія". Безперечно, така відповідь задовольнить будь-якого меломана, будь він прихильником історичних романів, детективів чи трилерів.
Спогадами у дитинство поринули ЄВГЕНІЯ ВЛАСОВА та СЛАВКО ВАКАРЧУК ( група "Океан Ельзи"). Женя над усе любить казку про Попелюшку. Романтична принцеса невтомно вірить у появу свого єдиного, коханого, неземного принца. Ой Женю, Женю, ти навіть не здогадуєшся, що у світі жорстокого шоу-бізнесу є хлопець, який також любить казки. І серед його найулюбленіших творів — "Маленький принц" Екзюкпері. Ну чим не претендент на руку прекрасної Попелюшки?
Хлопці з "В.В." вважають: якщо людина не прочитала ні одного твору Миколи Гоголя, вона не може вважати себе справжнім рокером. Особливо це стосується повісті "Вій". Ось тут ви, хлопці й попались! Ось у чому секрет вашої популярності! З темними силами дружите! Подумайте самі: х іба можливо досягти таких висот без зв'язків? І хто така ця Зіночка, з якою можна випити по чарочці та ще й поділитися жалостями? Невже відьма?

"Ну що може бути краще букваря?" — відповіли запитанням на запитання Ігор та Іра з "АКВА ВІТИ". На їхню думку, жодна книжка не може викликати стільки радості від її прочитання. Цікава думка, чи не так? Адже все, що відбувається вперше, — найважче. І радість подолання цього першого рубежу — чи не найбільша у житті.

Дует Оленки та Романа ("ФАНТОМ -2") одностайні у любові не лише одне до одного, а й до підручника з анатомії. І це не може не тішити. По-перше, знання тої науки ніколи не зашкодить для особистих взаємин, по-друге, для майбутніх лікарів це ще й як потрібно.
АНДРІЙ КУЗЬМЕНКО з групи "Скрябін" і досі перечитує "Пригоди Тома Сойєра" Марка Твена. Цікаво, це нездійснена дитяча мрія побувати на берегах Міссісіпі чи асоціації з власним дитинством? Як на мене, зовсім не складно уявити собі Андрійка з пензлем у руці біля паркану рідної новояворівської хати. Водить розбишака пензлем вверх - вниз і коментує: "Той прикрий світ. А іншого немає".
ОЛЕГ ЛАПОНОГОВ своїм бестселером вважає "Сто років самотності" Маркеса. Це твір, який перевернув мою свідомість, змінив моє світосприйняття, — розповідає Олег. — Я відчуваю близькість до Маркеса у трактуванні життя. Нічого нового не може з'явитися, все повторюється за однаковим сценарієм. В результаті всі все одно помирають. З цього твора я виніс головне правило життя для себе: "треба просто жити так, як подобається ".
Навряд чи вдасться коли-небудь відчути себе лицарем на зразок Айвенго Вальтера Скотта лідеру вокальної формації "Пікардійська терція" ВОЛОДИМИРОВІ ЯКИМЦЮ. Дуже сумно, але часи лицарських турнірів і суперечок за серця прекрасних дам залишились у середньовіччі. Є лише один вихід хоч на мить відчути себе благородним лицарем — написати музичну посвяту прекрасній дамі. Але обирать адресатку вміло. Має бути балкон, на який вона могла б вибігти, почувши спів серця лицаря XX століття.
Пригадуєте лозунги на стінах книжкових магазинів: "Книга —найкращий подарунок"? З усіх закликів тих часів це один з небагатьох, який актуальний сьогодні. А якщо це ще улюблений твір кумира, тоді це справді чудовий подарунок. Тож не гайте часу, беріть газету "Експрес" і вирушайте у рейс по книжкових крамницях. Може, через десяток років і вас запитають про улюблену книгу. Треба ж мати про що сказати.

Галина ЯНИШІВСЬКА

© Всі права захищені! Використання будь-яких матеріалів, що є на сайті лише із дозволу власника.

e-mail: igorbalan@yandex.ru

Головна || Історія || Музика || Фото || Співпраця || Преса || Контакти