Назад

Хто кого любить... послухати


Те, що співаки надусе люблять слухати себе, ні для кого не новина. Але, як відомо, навіть найулюбленіша страва набридає, і час від часу хочеться поласувати чимось іншим. А якщо врахувати, що співаки часто гастролюють, а тому мають можливість чути себе щовечора, можна припустити, що вони все ж слухають когось іще. "Яку музику ви берете в дорогу ?" — з таким завуальовано сформульованим питанням звернулися ми до українських співаків. І ось що почули ...

Першим у наших мініінтерв'ю став лідер славетного "В.В." ОЛЕГ СКРИПКА. І, здається, я не застала Олега зненацька, оскільки він здивовано подивився на мене і запитав: "Як, ти не знаєш? Паші Зіброва, а віднедавна ще і Михайла Поплавського". Ну що тут додаси. З цими чоловіками так просто не розберешся. Та ще й з творчими особистостями.
Такою ж патріоткою стосовно музики виявилася НАТАЛКА МОГИЛЕВСЬКА. Співачка зізналася, що в дорозі любить послухати "Скрябіна" або "Табулу расу". Також до вподоби їй останні альбоми Сашка Пономарьова та Ірини Білик. Уявляєте, мчить Наталка у своїй "Мазді" під двісті сорок, Сашко з магнітофона - "З ранку до ночі", а Наталя - "Ла-ла-ла".
Знаєте, як буває у грі "Любов з першого погляду"? Точнісінько як у нас: Наталка вибирає Кузьму зі "Скрябіна", а КУЗЬМА вибирає Скрипку з "В.В.". А ще Андрій полюбляє "потащитися" (як висловився сам музикант - авт.) під Стінга і "Депеш мод". Стінг - це, напевно, для душі, а "Депеш мод" - для розуму. Потрібно ж орієнтуватися на якусь братерську техно-групу з високорозвинених країн.
Кузьмівську любов до Стінга всією душею розділяє найбільша його фанатка в Україні МАРІЧКА БУРМАКА. А ще лірична Марія у вільну хвилину любить послухати Еріка Клептона. Як на мене, нормальні уподобання жінки-музиканта. Лірика є? Ще й скільки! Навіть складно визначити, хто з цих виконавців ліричніший. Музична глибина є? Безперечно. Хто-хто, а Стінг добре відомий складністю своїх композицій. Та й які привабливі мужчини! Словом, Марічку можна зрозуміти.
Як несподіванку можна розцінити вірність вітчизняній естраді ВІКТОРА ПАВЛИКА. Маючи тісні контакти із сонячною Туреччиною, не було б нічого дивного, якби він до глубини душі полюбив східну музику. Серед улюбленців на перше місце Віктор поставив "Меn Sound ". Складно не погодитися з талановитістю учасників колективу і глибиною музики, яку вони виконують. Наступним іде Лері Вінн. Напевно, із задоволенням в дорозі слухається "Ветер, один на белом свете..." . Бронзову медаль першості співак віддав землячці Жанні Боднарук. Ох уже ці тернопільці! Ну просто музичний клан.
Аж трьох жінок готовий назвати принцесами "солодкий" Е L КРАВЧУК. Це — Таїсія Повалій, Селін Діон і Тоні Брекстон. Причому співак відмовився розподіляти між ними призові місця. Мовляв, усі однаково талановиті. Так, з чим з чим, а зі смаком у цього виконавця все в порядку. Розуміє він, що потрібно слухати, аби зрозуміти жіночу душу. А може, у цьому і полягає секрет успіху співака?
Виявляється, безтурботна ОЛЯ ЮНАКОВА, яка досі ще не може розстатися з улюбленим Альфом, у хвилини відпочинку насолоджується класикою джазу. Серед її улюблених співаків Луїс Армстронг та Елла Фітцджеральд. А може, це підготовка до майбутніх змін? До речі, як у джазової співачки, в Ольги було набагато менше конкурентів на українській естраді, ніж як у поп-виконавиці.

Те саме можна сказати про групу "АКВА ВІТА", учасники якої, працюючи у стилі диско, слухають класиків року "YES". Складно знайти щось спільне у музиці цих груп. Можна хіба що припустити, що арт-рок дає натхнення "Акві Віті" на створення данс-композицій. Справді, чим рок гірший за джаз?

Безперечно, список музичних уподобань українських співаків можна продовжити. Виконавців на нашій естраді ще багато, та і музики на всіх вистачить. Але у такому разі ми не зможемо посіяти інтригу незавершеності теми і сказати: продовження буде...

Галина ЯНИШІВСЬКА

 

© Всі права захищені! Використання будь-яких матеріалів, що є на сайті лише із дозволу власника.

e-mail: igorbalan@yandex.ru

Головна || Історія || Музика || Фото || Співпраця || Преса || Контакти